Автор: vm2-admin

Stigli su essence noviteti za proljeće/ljeto 2023.!

Baš kao u pjesmi “Come out and play” Billie Eilish, više ne želimo skrivati novo ažuriranje essence proljeće/ljeto 2023.! Vrijeme je za razigrane make-up eksperimente, izražajne izglede, intenzivne boje i…

Прочитај повеќе

Розеви плоштади во главните градови во регионот на Денот на жената од Скопје до Загреб.

Скопје, март 2023. Меѓународниот ден на жената во нашиот град Скопје го прославија ‘make up’ брендовите еssence и CATRICE. Центарот на Скопје, улица Македонија утрово осамна во магични розови балони…

Прочитај повеќе

UPOZNAJTE NOVI CATRICE NUDE DROP TINTED SERUM TEČNI PUDER

Teško je pronaći izvrstan puder, osobito onaj koji vam pruža ten bez težine, dugotrajno prekrivanje bez isušivanja kože. LAGAN POPUT SERUMA, PREKRIVA KAO PUDER: novi CATRICE Nude Drop Tinted Serum…

Прочитај повеќе

Dobitnici Christmas Gnome igre

Više od 16 000 puta odigrali ste našu Božićnu Christmas Gnome igru na www.christmas-gnome.com . Hvala vam na sjajnom odazivu i čestitamo svim niže navedenim dobitnicima koji su svojim znanjem,…

Прочитај повеќе

Christmas Gnome Game nagradni natječaj

PRAVILA NAGRADNOG NATJEČAJA „Christmas Gnome Game” (u daljnjem tekstu: Pravila) Svrha ovih pravila je osigurati jednakost za sve sudionike te jednake mogućnosti za osvajanje nagrada nakon ispunjavanja uvjeta navedenih u…

Прочитај повеќе

“DON´T STOP ME NOW! CAUSE I´M HAVING A GOOD TIME.”

Слично на популарната Queen Song, нема време за губење во Новото Нормално и многу за достигнување – затоа е совршено време за новитетите есен/зима 2022 година. Новите производи се карактеризираат…

Прочитај повеќе

essence MAKE BEAUTY FUN festive look!

Музичките фестивали се настани кои ни овозможуваат да си играме со својот изглед без ограничувања. Најдоброто место за да се покажат вистинските бои беше дефинитивно фестивалот Ultra Europe 2022. Убавината…

Прочитај повеќе