Catrice пролет/лето 2024 ја слави убавината на индивидуалноста

Catrice пролет/лето 2024 ја слави убавината на индивидуалноста. Оваа сезона е за зајакнување на самоизразувањето и откривање на производите за убавина и трендовите кои се уникатни како и секој што ги носи. Исто така, се работи за откривање на радоста што ја носи шминката и наоѓање нови омилени и основи кои го прават секој ден малку помагичен и поубав.

Više...

Stigli su essence noviteti za proljeće/ljeto 2023.!

Baš kao u pjesmi “Come out and play” Billie Eilish, više ne želimo skrivati novo ažuriranje essence proljeće/ljeto 2023.! Vrijeme je za razigrane make-up eksperimente, izražajne izglede, intenzivne boje i iznenađujuće efekte! Vaše će lice postati platno za isprobavanje individualnih stilova i izražavanje vaše osobnosti. Kako bismo osigurali da šminkanje bude zabavno, potrebni su nam […]

Više...

Розеви плоштади во главните градови во регионот на Денот на жената од Скопје до Загреб.

Скопје, март 2023. Меѓународниот ден на жената во нашиот град Скопје го прославија ‘make up’ брендовите еssence и CATRICE. Центарот на Скопје, улица Македонија утрово осамна во магични розови балони кои поединечно имаа врзани ‘make up’ производи на панделки. Сите случајни минувачи, можеа да си земат балон со ‘make up’ подарок и убава порака. Прославувањето […]

Više...

UPOZNAJTE NOVI CATRICE NUDE DROP TINTED SERUM TEČNI PUDER

Teško je pronaći izvrstan puder, osobito onaj koji vam pruža ten bez težine, dugotrajno prekrivanje bez isušivanja kože. LAGAN POPUT SERUMA, PREKRIVA KAO PUDER: novi CATRICE Nude Drop Tinted Serum tečni puder ima vrlo tekuću, laganu teksturu i osigurava dugotrajan, blistav ten sa svojim laganim do srednjim prekrivanjem koje se može izgraditi. Ostavlja vašu kožu […]

Više...

Dobitnici Christmas Gnome igre

Više od 16 000 puta odigrali ste našu Božićnu Christmas Gnome igru na www.christmas-gnome.com . Hvala vam na sjajnom odazivu i čestitamo svim niže navedenim dobitnicima koji su svojim znanjem, spretnošću i upornošću osvojili nagrade! Pratite nas i dalje za još zabavnih igara! adis karadza tatjana vuksanovic dzenita islamovic Aleksandra Telebar dzenita islamovic jelena roncevic […]

Više...

Christmas Gnome Game nagradni natječaj

PRAVILA NAGRADNOG NATJEČAJA „Christmas Gnome Game” (u daljnjem tekstu: Pravila) Svrha ovih pravila je osigurati jednakost za sve sudionike te jednake mogućnosti za osvajanje nagrada nakon ispunjavanja uvjeta navedenih u pravilima. ČLANAK 1. Facebook ne sponzorira, administrira ni na koji način ne podržava ovu promociju te ona s njim nije ni na koji način povezana. […]

Više...

“DON´T STOP ME NOW! CAUSE I´M HAVING A GOOD TIME.”

Слично на популарната Queen Song, нема време за губење во Новото Нормално и многу за достигнување – затоа е совршено време за новитетите есен/зима 2022 година. Новите производи се карактеризираат со импресивни инстант ефекти, интензивни бои, високи перформанси и забележителни придобивки за нега. Уште еднаш, нема граници за љубителите на шминката – играјте со различни […]

Više...

essence MAKE BEAUTY FUN festive look!

Музичките фестивали се настани кои ни овозможуваат да си играме со својот изглед без ограничувања. Најдоброто место за да се покажат вистинските бои беше дефинитивно фестивалот Ultra Europe 2022. Убавината на essence брендот е тоа што шминката ја прави забава и радост. еssence е бренд кој буди девојка во секоја жена и секогаш е среќно […]

Više...

СРЦЕТО на козметичките брендови essence и Catrice, чука за секое живо битие на овој свет, а овој викенд чукаше за островот Силба

essence и Catrice веруваат дека само тие како брендови, избегнуваат исцрпување наприродните ресурни и учествуваат во одржувањето еколошка рамнотежа што покажува декаможат да бидат успешни на долг рок. Во саботата, 12-ти јуни 2021 година, одржана е АКЦИЈА – ЧИСТЕЊЕ НА ОСТРОВОТ СИЛБА вокоја заливите Папраница и Лојише беа исчистени од пластика и остатоци што го […]

Više...