Слично на популарната Queen Song, нема време за губење во Новото Нормално и многу за достигнување – затоа е совршено време за новитетите есен/зима 2022 година. Новите производи се карактеризираат со импресивни инстант ефекти, интензивни бои, високи перформанси и забележителни придобивки за нега. Уште еднаш, нема граници за љубителите на шминката – играјте со различни стилови и смел изглед, пробајте ги, експериментирајте – накратко: само забавувајте се без потреба да се грижите за одржливоста и ефектите. На овој начин, можете да развиете креативни стилови за да го изразите вашето вистинско јас.

Не само самоизразувањето,

туку и „доме, сладок доме“, се уште е тотално во тренд. Наместо да се упатите кон салонот, сепак можете сами да правите третмани за убавина дома благодарение на новите производи од essence. Маските за нега на кожата, серумите и пилинзите нудат сè за грижа за себе и за домашен третман. Уникатни лакови за нокти, врвни top coats со изненадувачки ефекти и практични алатки со се што ви треба за маникир.

Расположени за уште повеќе моменти? Секој месец на www.essence.eu можете да откривате нови, возбудливи изданија на трендови и онлајн ексклузиви. За иновативни идеи за уникатен изглед и грижа за себе, погледнете ги нашите кул видеа, инспиративни упатства и возбудливи вести за суштината, кои редовно се прикажуваат на нашите канали на социјалните медиуми.